פיגמנטציה וכתמי עור

פיגמנטציה וכתמי עור

כתמים כהים על פני העור מכונים רפואית פיגמנטציה, "כתמי עור" הם שרשרת של תגובות, אשר  מופיעים בכל אזור בעור, במהלך השנים ונוצרים מתוך פיגמנט המצוי בגופנו הנקרא מלנין, אותו פיגמנט האחראי לצבע העור, השיער והעיניים  שלנו ומגן עליו מפני פגיעה. 

טיפול בפיגמנטציה וכתמים בפנים הם בעיה שכיחה מאד, בפרט אצל נשים בארץ הבעיה עוד יותר נפוצה, בשל האקלים החם. הכתמים משפיעים לרעה על מראה העור ואף מבגרים ומסתירים את עורנו האמיתי ולא תמיד ניתן להסתיר אותם עם איפור. פריצת דרך מחקרית בתחום העור מאפשרת לי, כקוסמטיקאית פרא-רפואית ותיקה, להציע לכם את הטיפול היעיל ביותר במלחמה בכתמי העור בשני מישורים במקביל: שיקום הנזקים הקיימים (הבהרת הכתם) ועצירת התהליך התגבותי המוביל להיווצרותם של כתמים חדשים.

הבהרת עור
הבהרת עור הפנים
העלמת אקנה
להפטר מכמתים בעור

בואו נבהיר את (עור הפנים) חד וחלק

יש לנו את הידע והניסיון להתמודד עם מגוון גדול של סוגי כתמים בעור, המדע עשה צעדים משמעותיים בהבנת נושא הפיגמנטציה, כל הידע הרב הזה נלמד ומבוצע אצלנו בהצלחה במקרים העיקשים והמורכבים ביותר. 

מטפלים בהצלחה במספר סוגים של כתמי עור 

טיפול בפיגמנטציה משתנה ואינו דומה לכתמי העור של אף אחד אחר. הטיפול מותאם אישית ולוקח בחשבון את סדר היום שלכם, רמת חשיפה לשמש, גוון העור, מצב בריאותי, עישון, עבודה ועוד.אצלנו ניקח בחשבון את כל אלה והטיפול שיותאם לכם, לא יהיה דומה לטיפול שבוצע אצל מטופלים אחרים, הוא יהיה מדויק ואישי רק בשבילכם.

פגישת אבחון ע"י סורק עור מתקדם וייעוץ אישי - ללא עלות וללא כל התחייבות מצדכם!

כתמים בפנים תוכנית לבית ולקליניקה

דרכי הפעולה לנצח את הפיגמנטציה ( כתמים בפנים ) היא בתיכונן נכון ואחראי בבחירת חומרים פעילים לשימוש ביתי, אשר נכונים לעור פנייך, אחרי אבחון של סורק עור יעודי, ויעוץ אצל קוסמטיקאית פרא -רפואית ניבחר לכם את החומרים הפעילים שילוו אותך במהלך תוכנית הטיפול  בבית ובקליניקה. בשילוב טכנולוגיה וידע הכוח  לשנות מציאות של עור הפנים היא ממש בהישג יד.

תכשירים פעילים טיפולים לבית

חשוב לציין כול החומרים אשר אנו מציינים פה  לצריכה ביתית הם תכשירים פעלים וחזקים מאוד, שימוש  לא נכון או שימוש יתר בלי סריקת עור ואיבחון של קוסמטיקאית או רופא עור עלולה לעשות נזק בלתי הפיך ולהופעת כתמים חדשים על העור( היפר פיגמנטציה) לכן חשוב לבדוק ולרכוש מוצרים אלו רק ממקום מקצועי, בעל הסמכה וניסיון עם תוצאות ולקוחות ממליצים.

חומצה קוגי'ת – מקורה מפטריית יובש שגדלה בשדות אורז. תפקידה לעקב את פעילות הטרוזינאז, ומדכא יצור מלנין. נחשבת לבטיחותית ויותר עדינה באופן יחסי, אם כי במקרים נדירים יכול להתפתח אדמומיות וגירוי קל.

ויטמין C – מעבר לסגולות של טיפול בנזקי הגיל בעורנו, מחקרים גילו שויטמין C יעיל בהבהרת כתמים עדינים מהעור הוא מעקב ומפקח על שלב החמצון ביצירת מלנין בעורנו.   

חומצה אזלאית – מקורה משמרים חיים בעלי תכונות נרחבות. האזלאית יש יכולת הן לקלף  ולדכא במעט את יצור המלנין. מתאימה יותר לבעלות עור כהה. אמנם לא תהיה הגורם המשמעותי בטיפול, אבל אפקטיבית מאוד בשילוב נכון.

חומצות הידרוקסיות – מקבץ של חומצות אלפא ובתא הידרוקסי, יעילות מאוד בקילוף עדין וקבוע של תאי עור מתים מהשכבה החיצונית (הקרנית) ולהבהרה כללית לפני המשל טיפול.

 רטינואידים – רטינול זה למעשה נגזרת של ויטמין A, יכולת מאוד אפקטיבית בקילוף  שמסייע להסרה הדרגתית של כתמי העור. מגביר מאוד את חלוקת התאים ומעודד חידוש . איננו מתאים לנשים בהריון. הריכוז הנכון יותאם לפי גוון העור.

ארבוטין- מופק  מגרגרי יער  אוכמניות, חמוציות,פטל ועוד. מאוד דומה לפעילות הידרוקינון, המעכבת את ייצור המלנין בעור. כיוון שאין להם יכולות קילוף הם אפקטיביים רק במניעת היווצרות כתמי עור חדשים.

ישנם חומרים נוספים אך אלו המרכזיים והאפקטיבית ביותר  למגוון סוגי העור, אצלנו יש תמיד סורק עור ממוחשב, וקוסמטיקאית פרא-רפואית, לאבחן ולסייע ביעוץ והדרכה לשימוש ביתי נכון ויעיל.

תוכניות טיפול לקליניקה

טיפולי לייזר– זהו אחד הטיפולים הנבחרים שמדברים על כתמי שמש, בעור הידיים ובגוף. בעור הפנים ניתן לבחור בין כמה שיטות. היתרון המרכזי הוא בביכולת לשלוט בעומק הקילוף על ידי שליטה בעוצמת הקרינה ובמשך החשיפה.

פילינג רפואי– דרושה מיומנות אבחנה גבוהה כדי לעבוד עם פילינג ,יש כמה דרגות פילינג, שמדובר בכתמים על הפנים חשוב מאוד להחליט מה העומק הנכון של  הטיפול  בכול מקרה ומקרה. כל סוגי הפילינג מתאימים יותר לאזור הפנים והמחשוף, ופחות לעור הידיים ולצוואר.

טיפולים משולבים – כאשר יש אבחנה ממוחשבת ויעוץ נכון של קוסמטיקאית פרא רפואית, יש לנו יכולות לראות מה העור דורש, מה באמת ניתן לעשות, יש שילובים בין קרם הבהרה רפואי לטיפול  בלייזר או פילינג, כדי למקסם ולהגיע לתוצאות המתאימות.

תכשירי הבהרה -חשובים במיוחד בטיפול בפיגמנטציה על רקע הורמונלי ופוסט דלקתית, מבוססים בעיקר על מרכיבים שמאטים את יצירת הפיגמנט על ידי תא העור, זהו אחד הסודות להצלחה  חשוב מאוד המשך טיפול בבית לצורך תוצאה מתאימה.

כתמי שמש על עור הפנים

לפני הכל, חשוב לדעת . קרינת השמש במיוחד בארצנו מחמירה מאוד את כול סוגי הפיגמנטציה, תמיד להיות מוגנים מקרינת השמש בכל מהלך הטיפול. הימנעו מחשיפה לשמש והשתמשו במסנני קרינה עם יכולת הגנה מקרני UVA מקדמם הגנה לא פחות מ-SPF 30.

תכנית הטיפולים וחומרי ההברה שאנו משתמשים  הם עוצמתיים ויעילים, לכן בחשיפה ממושכת לשמש אנו מסכנים את עור הפנים (עד כדי כוויה) ואת ערך הטיפולים שביצענו. 

סוג העור הוא דבר קבוע ואינו משתנה במהלך השנים, כאשר אדם משתזף מקרני השמש ויש לו צבע הוא יגיב גם בצבע לטראומה עורית (שמש,חתך,פילינג) זה אומר שהעור לא יכול לההבחין בין גורמי הטראומה השונים ולכולם הוא יגיב באותו אופן, פיגמנטצייה פוסט טראומטית יכולה להופיע וחשוב להמנע מזה.

מלנין ואבוקדו מה הקשר?

ראשית מלנין ניקרא גם פולי-קווינון – מולקולה שהמבנה הארוך והמיוחד שלה מאפשר  לבלוע קרינה באורכי גל קצרים כמו הקרינה של השמש, ולהגן על הגוף    ככול שאנו ניחשפים יותר לקרני השמש  כך מפרישים המלנוציטים יותר מלנין, והופכים את העור לשזוף ויותר כהה. אצל האבוקדו יש תרכובות הנקראת  הפנול . אם הפרי נחשף לחמצן, הפנול מתחמצן והופך לפולי -קווינון(מלנין). אשר משחיר את האבוקדו אבל עם נשים לימון (ויטמין C) על האבוקדו נוצרת תגובה  של ויטמין C עם החמצן ולמעשה עוצרת את  תהליך ההשחרה של האבוקדו, לפני שהפנול מספיק לעשות זאת. אז יש לנו את האפשרות לעצור את כתמי העור ויטמין C יעזור במקרים קלים אצל האבוקדו זה עובד מצוין 

טיפול פנים
פיליניג מבהיר פנים מנצח
הבהרת כתמים
העלמת כתמי אקנה
טיפול פיגמנטצייה
טיפול פיגמנטציה וכתמי ער
פנים חדש הבהרה
העלמה והבהרה כתמי אקנה
לפני הבהרה
לפני אדמומיות וכתמים
אחרי עור חלק ונקי